Vaši Lékárníci CZ

Náš tým

Aktuality z domova

15.05.2018

Ministerstvo zdravotnictví má hotový návrh novely zákona o léčivech

Ministerstvo zdravotnictví už má hotový návrh novely zákona o léčivech. Ta zavádí hlavně lékový záznam pacienta. S jeho sdílením mezi lékaři a lékárníky bude podle zákona automaticky souhlasit každý, kdokoliv ale bude moci vyjádřit nesouhlas.

14.05.2018

Ministerstvo připravilo nová pravidla pro zpětné bonusy

Příkaz s názvem Vybrané zásady transparentního hospodaření přímo řízených organizací Ministerstva zdravotnictví v oblasti nakupování vnáší světlo do problematiky bonusů a sjednocuje metodiku jejich přijímání, zaúčtování a vykazování. Příkaz se také zabývá postupem při zadávání veřejných zakázek.

10.05.2018

Češi jsou lékoví rekordmani. Některá spojení medikamentů mohou ničit zdraví

Podle Eurostatu podíl Čechů starších 65 let, kteří užívají léky na recept, dosahuje téměř 90 procent. Pětasedmdesátníků je dokonce více než 96 procent.

09.05.2018

Navštivte semináře MZ k eReceptům

Zajímejte se, navštivte semináře Ministerstva zdravotnictví k eReceptům a nebojte se vyjádřit své zkušenosti přímo před svým ministrem.

Aktuality ze světa

23.05.2018

Polsko: Siedlce spouští eRecept

V pátek bude spuštěn pilotní provoz eReceptu v polském městě Siedlce. Povinnost epreskripce by měla v Polsku platit od 1. ledna 2020, podle tamního Ministerstva zdravotnictví by však k plnohodnotnému zavedení eReceptu mělo dojít dříve. 

20.05.2018

Slovensko: povinná pohotovostní služba lékáren

Slovenský parlament schválil novelu zákona, která mimo jiné řeší také zákonnou pohotovostní službu lékáren. Ta musí být v pracovních dnech dostupná v čase od 16 do 22:30 hodin. Rozpis pohotovostí na měsíc dopředu určí vždy kraj. 

07.05.2018

USA: 15. National Prescription Drug Take Back Day

V rámci celonárodní aktivity protidrogové agentury DEA proběhl 28. dubna již patnáctý National Prescription Drug Take Back Day.

03.05.2018

Velká Británie: Některé masově užívané léky zvyšují riziko vzniku demence

Léky, které běžně užívají milióny lidí k léčbě depresí, Parkinsonovy nemoci či potíží s močovým měchýřem, mohou konzumenty v pozdějším věku vystavit výraznému zvýšení rizika, že je stihne demence. Zjistili to britští vědci z University of East Anglia (UEA).

Anketa

Jak si představujete navýšení ohodnocení práce v lékárnách?

Výkonové ohodnocení [11]
Navýšení signálního výkonu [3]
Taxa dispenzatorum [4]
Navýšení společné obch. přirážky [0]
Kombinace výkon + přirážka [0]
Kombinace TD + přirážka [0]
Celkem hlasů: 18

Jste lékárník/lékárnice?

Chcete nejnovější informace ze Státní správy a samosprávy ČR?
Chcete více odborných informací?
Chcete se stát členem našeho spolku?

Aktuální problémy lékárníků

Špatné dodávky léků do lékáren?
Problémy s eRecepty?
Neúměrná administrativní zátěž?
Nekalé konkurenční praktiky?

Tiskové zprávy

04.05.2018

Regionální výzva poslancům o situaci v českém lékárenství

Lékárníci ze spolku Vaši lékárníci iniciovali adresnou výzvu svým regionálním poslancům ve věci smysluplné regulace a transformace českého lékárenství.

03.05.2018

Spolek Vaši lékárníci umožňuje získávat důležité informace přes sociální sítě

Vaši lékárníci jsou od zřízení twitterového účtu @VasiLekarnici velmi aktivními přispěvateli do odborných i veřejných diskuzí o veškerém dění kolem lékáren a léků. Tímto rychlým způsobem lze reagovat na dezinformace, které se v tomto odvětví šíří nebo naopak velmi prakticky pomáhat i s konkrétními problémy.

21.04.2018

Vaši lékárníci prezentovali svoji 2 měsíční činnost na Sněmu a poradě předsedů

Vaši lékárníci předložili na Sněmu a poradě předsedů výsledky své činnosti za 2 měsíce. Hlavní práce spočívala v definování priorit lékárenské obce a sjednocení těchto záměrů směrem k ministerstvu zdravotnictví a médiím.

27.03.2018

Jednání lékárnické obce na MZ ČR

Lékárnická obec postupuje v prosazování svých legitimních cílů jednotně. Společné jednání lékárnické obce na Ministerstvu zdravotnictví České republiky s náměstkem ministra Filipem Vrubelem

Vyhledávání

Facebook Twitter

Kontakt

Vaši Lékárníci CZ z.s.
Koněvova 2496/223 (c/o Lék. U bíl.lva)
130 00 Praha 3 -Žižkov

e-mail

info@msml.cz