Aktuality z domova

Studenti farmacie soutěžili v přípravě léků

Těšně před začátkem Velikonoc, v úterý 27. března, se utkali studenti 4. a 5. ročníku Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové na tamější Katedře farmaceutické technologie v již druhém ročníku soutěže Mistrovství magistraliter přípravy, která byla organizována Spolkem českých studentů farmacie a ve spolupráci se společností Fagron.

Studenti dostali zadány přípravy dvou léčivých přípravků, které vždy skrývaly nějaký háček. Páťáci měli výhodu šestiměsíční lékárenské praxe, během které se dostali k praktickému procvičování magistraliter přípravy. Na druhou stranu čtvrťáci byli vybaveni čerstvými znalostmi z farmaceutické technologie, kterou během zimního semestru absolvovali.

Během soutěže panovala přátelská atmosféra jak mezi soutěžícími, tak samotnými porotci. Během vyhodnocování se všichni zúčastnění sešli v zasedací místnosti, kde pro ně bylo připravené malé občerstvení.

Celý článek včetně fotogalerie naleznete na adrese: http://www.zdravotnickydenik.cz/2018/05/studenti-farmacie-soutezili-priprave-leku-mistrem-magistraliter-se-stal-martin-juhas/

Facebook Twitter

Kontakt

Vaši Lékárníci CZ z.s.
Koněvova 2496/223 (c/o Lék. U bíl.lva)
130 00 Praha 3 -Žižkov

e-mail

info@msml.cz