Aktuality z domova

Lékárna Nemocnice České Budějovice jako jedna z prvních úspěšně ověřila a vydala léčivo opatřené unikátním 2D kódem v rámci pilotního provozu Směrnice o padělaných léčivých přípravcích

„Nemocnice České Budějovice je od počátku zapojena v pilotním projektu pro implementaci ověřování pravosti léčiv. Aktuálně jsme největší nemocnicí a první nemocnicí vybavenou informačním systémem Mediox, která test úspěšně provedla,“ říká vedoucí lékárník Nemocnice České Budějovic Ondřej Pavlíček.

„Jedná se o první krok. Nyní je nutno intenzivně testovat procesy mezi jednotlivými zapojenými články distribučního řetězce léčiv a dodavatelem softwaru tak, aby od února 2019 fungovalo vše plynule a pacient změny prakticky nezaznamenal,“ říká předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Břetislav Shon.

„Bude se jednat o velký zásah do procesů a organizace práce, prakticky každé balení bude ověřováno na vzdáleném serveru. Zásadně vzrostou nároky na strukturu IT. Svým dopadem pro lékárenskou činnost je to srovnatelné se zaváděním elektronické preskripce,“ dodává Ondřej Pavlíček.

Facebook Twitter

Kontakt

Vaši Lékárníci CZ z.s.
Koněvova 2496/223 (c/o Lék. U bíl.lva)
130 00 Praha 3 -Žižkov

e-mail

info@msml.cz